5 wskazówek dla obstawiających zakłady bukmacherskie na MŚ 2018

5 wskazówek dla obstawiających zakłady bukmacherskie na MŚ 2018

Końcem marca rozegrane zostały mecze towarzyskie, które miały zaprezentować formę reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata 2018. Dla trenerów był to jeden z ostatnich dzwonków by przekonać się do tego jakich zawodników powołać do kadry na MŚ 2018.

A jakie wskazówki może wyciągnąć z tych meczy, ten kto ma zamiar obstawiać zakłady bukmacherskie podczas Mundialu w Rosji?

W artykule “Obstawiamy zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata 2018” poruszyłem temat m.in. faworytów bukmacherów, szans Polaków na Mundialu, a ten wpis będzie bieżącym uzupełnieniem istotnych informacji.

Hiszpania jednym z faworytów

Rzadko zdarza się by wynik meczu towarzyskiego był na tyle dobry (lub na tyle zły) by traktować go serio. Tymczasem po wczorajszym recitalu La Furja Roja podczas, którego Hiszpanie rozbili Argentynę 6:1 obie reprezentacje mogą mieć różne myśli.

Hiszpanie udowodnili w tym spotkaniu (a także wcześniejszym z Niemcami gdzie zremisowali 1:1), że są jednym z najpoważniejszych kandydatów do sięgnięcia po złoto w Rosji.

Mecz w drugiej połowie przypominał sławne starcie w półfinale MŚ 2014, gdzie Niemcy rozbili Brazylijczyków 7:1, gdy gospodarze Mundialu stali jak wryci, a Niemcy strzelali kolejne gole.

Nawet mimo błazenady w defensywie drużyny Argentyny, trzeba podkreślić fantastyczną grę Hiszpanów, którzy na MŚ 2018 będą głównym kandydatem do złota.

Argentynę może uratować tylko Messi

Mówiąc o najlepszym piłkarzu wszech czasów grzechem byłoby powiedzieć, że nie może on samodzielnie i w pojedynkę wygrać Mundialu.

Jednak czy nawet taki kosmita jak Leo Messi może uratować tak beznadziejną Argentynę jak ta, która wczoraj skompromitowała się przegrywając z Hiszpanią?

Podczas gdy Jorge Sampaoli ma do dyspozycji Sergio Aguero, Mauro Icardiego, Gonzalo Higuaina, Angela di Marię i kilku innych, wybitnych piłkarzy, po boisku biegają zawodnicy reprezentujący – z całym szacunkiem, ligowych średniaków z Argentyny.

Albicelestes przede wszystkim nie są drużyną. Nie mają koncepcji (prócz tego by zawsze ratował ich Messi), nie mają pomysłu jak przekuć ogromny potencjał indywidualny na drużynowy sukces.

Czyżby ego wielkich gwiazd nie pozwoliło pogodzić się z tym, że w drużynie jest ktoś lepszy od nich? Czyżby nikt nie chciał pracować na sukces drużynowy myśląc “Skoro w drużynie jest ktoś lepszy ode mnie, to niech on pokaże co potrafi”?!

Brazylia mniej finezyjna, ale bardziej skuteczna

Mówimy Brazylia, myślimy piękna, ofensywna gra. Tak może było jeszcze kilka lat temu gdy w drużynie brylowali Ronaldo, Ronaldinho czy Rivaldo.

Dziś, choć w ekipie Canarinhos oglądać możemy takich magików jak choćby Neymar, drużyna stała się bardziej zbilansowana na poziomie gra do przodu a defensywa. Zasługi w tym ma nie tylko trener Tite, ale również obecność w składzie Paulinho czy Casemiro.

Brazylijczycy zrewanżowali się wczoraj Niemcom (wygrywając na wyjeździe 0:1) za porażkę w półfinale Mś 2014 przed własnymi trybunami 1:7.

Canarinhos mają w swojej drużynie wszystko czego trzeba by sięgnąć po złoto na MŚ 2014. Genialnych piłkarzy nie tylko w ofensywie, ale i defensywie. A do tego trenera, który potrafi to wszystko poukładać.

Francuzi w wysokiej formie piłkarskiej a niskiej mentalnej

Wyniki sparingów drużyny Trójkolorowych mogą napawać optymizmem kibiców z nad Sekwany. Griezmann, Mbappe, Pogba zaprezentowali się bardzo dobrze.

Skład jakim dysponuje Deschamps jest do pozazdroszczenia i nic dziwnego, że w ekipie Francuzów, bukmacherzy upatrują faworytów MŚ 2018.

Jednak obstawiając zakłady bukmacherskie na Mundial w Rosji należy pamiętać o bardzo chwiejnej i niestabilnej atmosferze w drużynie. Konflikt z Karimem Benzemą, problemy w klubie Paula Pogby to tylko przykłady.

Jak poradzi sobie z tym opiekun wicemistrzów Europy? Czy Francuzi wykorzystają swój potencjał?

system bukmacherski na Mistrzostwa Świata 2018

Gospodarzom przydadzą się ściany

Rosjanie w marcowych meczach towarzyskich mierzyli się z naprawdę silnymi przeciwnikami: Francją i Brazylią. Oba mecze, choć rozgrywane u siebie, przegrali.

Co więcej, Rosja przed MŚ 2018 spisuje się generalnie bardzo słabo. Wcześniej zanotowali szczęśliwy remis z Hiszpanią, porażkę z Argentyną, przegrali z Meksykiem i Portugalią, zaledwie remisowali z Iranem czy nie bez trudu pokonywali Koreę Południową.

Patrząc na formę gospodarzy Mistrzostw Świata 2018 można odnieść wrażenie, że powinni oni dziękować opatrzności za wylosowanie tak łatwej grupy.

Mam jednak nadzieję, że na Mundialu w Rosji nie dojdzie do powtórki z MŚ 2002, gdzie Korei ewidentnie pomagali sędziowie, tak by gospodarze zaszli w turnieju jak najdalej.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.