Grupa B MŚ 2018 w Rosji, okiem bukmacherów: kursy i szanse

Grupa B MŚ 2018 to jedna z tych grup, w której zagrają dwie drużyny z Europy i obie postrzegane są jako faworyci do gry o medale podczas zbliżającego się Mundialu.

Los przydzielił również do tej grupy drużynę z Afryki oraz Azji.

Zwycięzca oraz druga drużyna grupy B zagra w 1/8 finału z odpowiednio drugą i pierwszą drużyną grupy A, o której pisałem tutaj.

W tym artykule:

 • powiemy kto zagra w grupie B MŚ 2018,
 • napiszemy kiedy odbędą się mecze,
 • sprawdzimy szanse drużyn okiem bukmacherów,
 • zobaczymy kursy na awans i zwycięstwa drużyn w grupie B.

Grupa B MŚ 2018: kto w niej zagra?

Do grupy B na Mistrzostwach Świata 2018, które odbędą się w Rosji trafiły następujące zespoły:

 1. Hiszpania
 2. Portugalia
 3. Maroko
 4. Iran

Już na pierwszy rzut oka widać, że europejskie reprezentacje będą zdecydowanym faworytem do awansu.

Portugalia, która jest obecnym (choć często kwestionowanym) Mistrzem Europy musi być uznawana za faworyta do awansu do fazy pucharowej.

Nie inaczej jest w przypadku Hiszpanii, która ostatnie lata w piłce reprezentacyjnej ma najlepsze w historii, czego dowodem były triumfy nie tylko na EURO, ale i na Mistrzostwach Świata właśnie.

Niesprawiedliwie byłoby jednak odbierać szanse Maroko oraz Iranowi, bo przecież słabych drużyn na Mundialu nie ma, ale do ich szans jeszcze wrócimy.

Kiedy mecze grupy B MŚ 2018?

Pierwsza kolejka fazy grupowej w grupie B zostanie zainaugurowana spotkaniem Maroko z Iranem, 15 czerwca o godzinie 17:00. Dla obu drużyn będzie to najważniejsze spotkanie, decydujące o możliwości walki o awans do fazy pucharowej.

Trzy godziny później, odbędzie się mecz na szczycie pomiędzy Portugalia a Hiszpanią i zdaniem wielu będzie to mecz o pierwsze miejsce w tej grupie. Te spotkanie trafiło na listę najciekawszych meczy fazy grupowej MŚ 2018.

20 czerwca o godzinie 14:00 Portugalia zmierzy się w swoim drugim meczu na Mundialu, tym razem z Maroko.
W jakich nastrojach obie ekipy podejdą do tego spotkania, zależeć będzie od arcyważnych meczy pierwszej kolejki.

Tego samego dnia o godzinie 20:00, Iran zagra z Hiszpanią i to oczywiście reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego będzie faworytem – nie tylko bukmacherów.

Trzecia i ostatnia kolejka w grupie B MŚ 2018 zostanie rozegrana o tej samej godzinie, 25 czerwca. Hiszpania zagra z Maroko, natomiast Portugalia walczyć będzie z Maroko.

Hiszpania i Portugalia faworytem grupy B: oto kursy bukmacherów

Bukmacherzy nie wierzą w jakąkolwiek niespodziankę w grupie B, stawiając wyraźnie na awans Hiszpanii jak i Portugalii. Pokazują to kursy na awans z grupy B:

 1. Hiszpania awansuje kurs 1.05
 2. Portugalia awansuje kurs 1.2
 3. Maroko awansuje kurs 4.0
 4. Iran awansuje kurs 7.2

Jednak czy takie drużyny jak Portugalia i Hiszpania zawsze muszą awansować? Przykład Mundialu z 2014 w Brazylii pokazuje, że nie. Hiszpania odpadła w fazie grupowej gdzie grała z Holandią, Chile i Australią.

Portugalia również nie awansowała z grupy, w której mierzyła się z Niemcami, Ghaną i USA.

Przykład Algierii czy Kostaryki z Mundialu w 2014 pokazuje, że drużyny skazywane na pożarcie, również mogą awansować z grupy. Czy Maroko lub Iran nie są doskonałym odpowiednikiem tej sytuacji?

Wyższe kursy na grupę B można uzyskać wskazują kto tę grupę wygra:

 1. Hiszpania wygra grupę B kurs 1.5
 2. Portugalia wygra grupę B kurs 3.15
 3. Maroko wygra grupę B kurs 15
 4. Iran wygra grupę B kurs 30

system bukmacherski na Mistrzostwa Świata 2018

Poważny sprawdzian formy faworytów

Tak na Hiszpanii, jak i Portugalii ciążyć będzie spora presja. Zarówno kibice La Furja Roja nie wyobrażają sobie by ich utalentowana drużyna nie awansowała do fazy pucharowej, podobnie jak kibice Mistrza Europy.

Zarówno Maroko jak i Iran mogą zatem powalczyć o awans i sprawienie niespodzianki, których również na Mistrzostwach Świata nie brakuje.

Nie da się ukryć, że wywalczenie awansu jest “obowiązkiem” Hiszpanii i Portugalii, a ich mecze w fazie grupowej mogą wiele powiedzieć o tym, czy obie drużyny będą miały szanse walczyć o medale. Samo spotkanie drużyn z Półwyspu Iberyjskiego odpowie nam na pytanie, jak na tle silnego rywala spiszą się Hiszpanie i Portugalczycy.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.