Grupa C MŚ 2018 w Rosji okiem bukmacherów: kursy i szanse

Grupa C MŚ 2018 mecze kursy bukmacher

Grupa C MŚ 2018 zapowiada się naprawdę ciekawie, choćby z uwagi na udział w niej jednego z faworyta Mundialu, Francji.

Drużyna o wielkich umiejętnościach i jeszcze większym potencjale wydaje się być zespołem, który może poważnie powalczyć o triumf w turnieju.

Francuzi będą chcieli osłodzić sobie życie po gorzkim smaku finału EURO 2016, które było rozgrywane na ich terenie ale w finale polegli z Portugalią.

W tym artykule:

 • powiemy kto zagra w grupie C MŚ 2018,
 • napiszemy kiedy odbędą się mecze,
 • sprawdzimy szanse drużyn okiem bukmacherów,
 • zobaczymy kursy na awans i zwycięstwa drużyn w grupie C.

Grupa C MŚ 2018: kto w niej zagra?

Oprócz Francji w grupie C Mistrzostw Świata 2018 zagrają naprawdę ciekawe drużyny. Oto pełny skład grupy C:

 1. Francja
 2. Dania
 3. Peru
 4. Australia

Oczywiście Francuzi będą zdecydowanym faworytem, ale Duńczycy (szczególnie w końcówce eliminacji i meczem z naszą Reprezentacją) pokazali, iż potrafią zagrać świetny futbol.

Kiedy mecze grupy C MŚ 2018?

Pierwszy mecz grupy C zostanie rozegrany 16 czerwca o godzinie 12:00. W tym meczu Francja zmierzy się z Australią – i jeśli Trójkolorowi chcą liczyć się w walce o medale, to muszą dobrze rozpocząć cały turniej.

Dania zmierzy się z Peru tego samego dnia, jednak o godzinie 18:00. Całkiem możliwe, że ten mecz zdecyduje o tym, kto awansuje do dalszej fazy turnieju.

Druga runda spotkań to mecz Francji z Peru (zostanie rozegrany 21 czerwca o godzinie 14:00). Dania zmierzy się z Australią tego samego dnia o godzinie 17:00.

Mecze trzeciej kolejki to starcie Danii z Francją oraz Australii z Peru. Oba mecze rozegrane zostaną 26 czerwca o godzinie 16:00.

Bukmacherzy wierzą, że mecz Dania – Francja zadecyduje o zajęciu pierwszego miejsca w grupie C.

Kurs na Francję wynosi 1.65, na Danię 5.1, a na remis 3.8.

Kursy bukmacherów na grupę C MŚ 2018

Bukmacherzy są pewni: grupa C ma jednego faworyta i tą drużyną jest Francja.

Jeden z głównych faworytów do gry o medale powinien – zdaniem bukmacherów – bez problemu awansować do fazy pucharowej. Pokazują to kursy na awans z grupy C:

 1. Francja awansuje kurs 1.03
 2. Dania awansuje kurs 1.6
 3. Peru awansuje kurs 2.8
 4. Australia awansuje kurs 4.2

Jak widać to Duńczycy, dzięki świetnej końcówce eliminacji oraz wygranej w barażach, są zdaniem bukmacherów najbliżsi obok Francuzów awansu do fazy pucharowej.

Wyższe kursy u bukmacherów uzyskamy obstawiając zakłady na zajęcie pierwszego miejsca w grupie C:

 1. Francja wygra grupę C kurs 1.31
 2. Dania wygra grupę C kurs 5.4
 3. Peru wygra grupę C kurs 11
 4. Australia wygra grupę C kurs 19
Francja pod presją, Dania z wiarą w siebie

Nie sposób ujmować Francuzom ich ogromnych umiejętności czy jeszcze większego potencjału. Należy zgodzić się z bukmacherami, iż to Trójkolorowi będą faworytem tej grupy.

Należy jednak pamiętać, że Francja to drużyna, w której szatni nie jest idealnie, a przykładem tego jest sprawa Karima Benzemy, który po aferze z Mathieu Valbueną, przestał liczyć się dla Didiera Deschampa.

A fakt, że Francuzi potrafili niespodziewanie zawodzić jest niepodważalny. Przypomnijmy sobie choćby MŚ 2010 w RPA, kiedy to zajęli ostatnie miejsce w grupie ulegając RPA, Meksykowi i Urugwajowi.

Trudnym przeciwnikiem okazać się mogą Duńczycy, którzy do MŚ 2018 podejdą z wiarą we własne umiejętności. Drużyna, która uległa Polakom w eliminacjach, końcem tychże eliminacji grała świetnie, co potwierdziła w barażach. Dania czuje się mocna, dlatego należy ją mieć na uwadze.

system bukmacherski na Mistrzostwa Świata 2018

Czy Peru i Australia są w grupie C bez szans?

Absolutnie nie!

Australia grała na Mistrzostwach Świata 2006, 2010 i 2014 roku. Sceptycy powiedzą, że ma łatwo dostać się na Mundial, ale tam Australia wcale nie grała źle.

W 2006 roku, Australia wyprzedziła w grupie Japonię oraz Chorwację, ulegając jedynie Brazylii. W fazie pucharowej odpadła po meczu z Włochami.

W roku 2010 mimo ciężkiej grupy z Niemcami, Ghaną i Serbią, Australia zajęła trzecie miejsce i tylko bilansem bramkowym przegrała z Ghaną drugie miejsce.

Mundial w 2014 był najsłabszy, bo Australia zajęła ostatnie miejsce w grupie, jednak była to grupa piekielnie ciężka: Australia grała w niej z Hiszpanią, Holandią i Chile.

Peru ostatni raz na Mistrzostwach Świata grało… w 1982 roku. Ale szans tej drużyny nie należy przekreślać, gdyż jak przystało na ekipę z Ameryki Południowej, Peru dysponuje dobrymi umiejętnościami technicznymi, ale przy tym jest nieźle zorganizowane w defensywie.

Grupa C jedną z najciekawszych na MŚ 2018?

Bez wątpienia, grupa C MŚ 2018 może okazać się jedną z najciekawszych na tegorocznym Mundialu.

Będziemy świadkami kilku interesujących spotkań, a kto wie czy i nie dojdzie tu do niespodzianek? Każda drużyna ma swoje aspiracje i wystarczające umiejętności by pokonać rywali.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.