Grupa F MŚ 2018 okiem bukmacherów: kursy i szanse

grupa F MŚ 2018 kursy i szanse bukmacher

Grupa F MŚ 2018 zapowiada się niezwykle ciekawie, choć zdecydowanym faworytem – przynajmniej bukmacherów – jest reprezentacja Niemiec.

Nasi zachodni sąsiedzi po średnio udanym (jak na ich możliwości) EURO 2016, będą chcieli po raz kolejny wygrać Mundial.

Wpierw jednak muszą przebrnąć przez mecze grupy F i pokazać w nich swoją klasę. Czy tak właśnie będzie?

W tym artykule:

 • powiemy kto zagra w grupie F MŚ 2018,
 • napiszemy kiedy odbędą się mecze,
 • sprawdzimy szanse drużyn okiem bukmacherów,
 • zobaczymy kursy na awans i zwycięstwa drużyn w grupie F.

Grupa F MŚ 2018: kto w niej zagra?

Podczas losowania Mistrzostw Świata 2018, do grupy F los przydzielił następujące zespoły:

 1. Niemcy
 2. Meksyk
 3. Szwecja
 4. Korea Południowa

Zagrają w niej zatem dwie drużyny z Europy, jedna z Ameryki Północnej oraz drużyna reprezentująca Azję.

Faworytem grupy F są oczywiście Niemcy, którzy podczas Mundialu w Rosji będą bronili zdobytego przed cztery laty trofeum.

Wówczas w pamiętnym finale, po golu Mario Goetze w dogrywce, Niemcy pokonali Argentynę. Co ciekawe – strzelec tamtej bramki, nie został powołany do kadry naszych zachodnich sąsiadów na MŚ 2018.

Kiedy mecze grupy F MŚ 2018?

Pierwszym meczem grupy F podczas MŚ 2018 będzie starcie Niemiec z Meksykiem i zostanie ono rozegrane 17 czerwca o godzinie 17:00.

Mecz Niemcy – Meksyk to jeden z hitów fazy grupowej MŚ 2018. Czy obrońcy tytułu sprzed czterech lat potwierdzą swe mistrzowskie aspiracje na tle ambitnych Meksykanów?

Dopiero dzień później o 14:00, Szwecja zmierzy się z Koreą Południową. Przegrana w tym meczu dla kogokolwiek oznaczać będzie niemal definitywne pożegnanie się z grą w fazie pucharowej.

23 czerwca o 17:00, Szwedów czeka jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż wtedy zmierzą się z faworytem grupy F czyli Niemcami.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 Korea Południowa zmierzy się z Meksykiem – i kto wie czy dla obu reprezentacji nie będzie to mecz o pozostanie w turnieju.

27 czerwca o 16:00 odbędą się w tym samym czasie oba spotkania trzeciej rundy meczy w grupie F. Wtedy też Korea Południowa zmierzy się z Niemcami, natomiast Szwecja zagra z Meksykiem – i całkiem możliwe, że będzie to mecz o drugie miejsce.

Kursy bukmacherów na grupę F MŚ 2018

Nie trzeba być wielkim analitykiem futbolu by wiedzieć kto jest faworytem grupy F na Mistrzostwach Świata 2018. Jak przystało na Mistrzów Świata są to Niemcy.

Tak prezentują się kursy na awans z grupy F:

 1. Niemcy awansują kurs 1.04
 2. Meksyk awansuje kurs 2.05
 3. Szwecja awansuje kurs 2.2
 4. Korea Południowa awansuje kurs 4

Jak widać, bukmacherzy są święcie pewni, że Niemcy wywalczą awans, a walka o drugie miejsce rozegra się pomiędzy Meksykiem a Szwecją. Raczej nikłe szanse daje się drużynie Korei Południowej.

Wyższe kursy uzyskać możemy stawiając na zajęcie pierwszego miejsca w grupie F:

 1. Niemcy wygrają grupę F kurs 1.35
 2. Meksyk wygra grupę F kurs 6.5
 3. Szwecja wygra grupę F kurs 7.5
 4. Korea Południowa wygra grupę F 18

system bukmacherski na Mistrzostwa Świata 2018

Niemcy bez problemów wygrają grupę F na MŚ 2018?

Świetna forma podczas eliminacji, doskonały turniej w Brazylii 2014 a także co by nie mówić jednak udane EURO 2016 to tylko słowa potwierdzenia klasy Niemców, którzy od lat zaliczani są do najbardziej ścisłego grona faworyta takich turniejów.

Podczas Mundialu w Rosji bardzo prawdopodobnym scenariuszem wydaje się zatem, że Niemcy powinni bez problemów wygrać swoją grupę i w świetnych nastrojach przystąpić do fazy pucharowej.

Atutem reprezentacji Niemiec jest nie tylko klasa samych piłkarzy, ale również połączenie doświadczenia zawodników, którzy wygrywali już MŚ czy ME, ale też potencjał i głód zwycięstw, utalentowanych, młodych zawodników jak choćby gwiazda RB Lipsk, Timo Werner.

Zacięta walka o drugie miejsce

W kontekście walki o drugie miejsce (jeśli za pewnik przyjmiemy wygranie grupy F przez Niemców) wymienić można by niemal wszystkie drużyny.

Owszem, większość ekspertów nie wierzy, że Korea Południowa może na serio powalczyć o awans, ale jednak na Mistrzostwach Świata nie można nikogo i nigdy skreślać – patrzmy choćby na przykład Kostaryki z Mundialu 2014, kiedy awansowali z grupy śmierci gdzie grali przeciwko Anglii, Włochom i Urugwajowi.

Wydaje się, że największym potencjałem piłkarskich umiejętności dysponują Meksykanie, ale czy drużyna z Ameryki Północnej ten potencjał wykorzysta?

Wreszcie bardzo ciekawe jak spisze się reprezentacja Szwecji, która po raz pierwszy na imprezie tej rangi wystąpi bez Zlatana Ibrahimovicia, na którym zazwyczaj opierała całą swą grę.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.