Mecze Polaków na Mistrzostwach Świata 2018: jak obstawiać MŚ w Rosji?

mecze Polaków na Mistrzostwach Świata

Mecze Polaków na Mistrzostwach Świata 2018, które zostaną rozegrane w Rosji, zbliżają się wielkimi krokami.

Czekają nas trzy fascynujące starcia w ramach fazy grupowej. Miejmy jednak nadzieję, że te trzy mecze nie okażą się jedynymi jakie rozegramy w Rosji i po ich rozegraniu uda nam się awansować do fazy pucharowej.

Polacy po udanym EURO 2016, świetnie zaprezentowali się w eliminacjach do Mundialu 2018 gdzie przeszliśmy przez nie jak burza i awansowaliśmy z dobrej, wyrównanej grupy na MŚ.

Teraz, na Mistrzostwach Świata czekają nas naprawdę ciekawe mecze i na pierwszy rzut oka, największym wyzwaniem zdaję się być egzotyczność naszych rywali, gdyż przywykliśmy do starć z europejskimi przeciwnikami.

Z rywalami zza naszego Kontynentu mierzyliśmy się dawno temu, gdyż na Mundialu graliśmy aż dwanaście lat temu.

Ten artykuł przedstawi Ci następujące informacje:

  • mecze Polaków na Mistrzostwach Świata 2018
  • kiedy i z kim zagramy na Mundialu w Rosji
  • jak bukmacherzy oceniają szanse Polaków w meczach fazy grupowej

Polska – Senegal – nasz mecz otwarcia

Pierwszym starciem jakie rozegrają Polacy na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji będzie mecz z Senegalem.

Myli się jednak ten kto twierdzi, że Senegal jest drużyną, którą powinniśmy ograć bez większego wysiłku.

Wprawdzie w swoim składzie mamy więcej utalentowanych i znanych piłkarzy, ale w składzie naszych przeciwników wystąpi choćby kluczowa postać Liverpoolu, Sadio Mane.

Senegal to rywal Polaków, który charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym wybieganiem i doskonałym przygotowaniem fizycznym.

Trzeba powiedzieć, że przewaga Polaków to na pewno lepsza organizacja i kultura gry. Kluczowym wydaje się być zatem by Senegal szybko złamać mentalnie, strzelając bramkę.

Stracony gol mógłby podłamać Senegalczyków, szczególnie, że drużyny z Afryki słabo prezentują się pod kątem mentalnym, przez co trudno jest się im podnieść gdy przegrywają.

Bukmacherzy stawiają nas w starciu z Senegalem na pozycji faworyta. Kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 2.25, podczas gdy za zwycięstwo Senegalu zaoferowano kurs 3.55. To pokazuje, że teoretycznie powinniśmy sięgnąć po komplet punktów, ale jak to na Mistrzostwach Świata… wszystko zdarzyć się może.

Mecz z Senegalem rozegramy 19 czerwca o godzinie 17:00.

Polska – Kolumbia – starcie o pierwsze miejsce?

Starcie z rywalami, z Ameryki Południowej – nie tylko według bukmacherów, ale według wszystkich ekspertów piłki nożnej, będzie dla Polaków najtrudniejszym mecze fazy grupowej na Mistrzostwach Świata 2018.

Drużyna, w której występuje Radamel Falcao, James Rodriguez czy wiele innych gwiazd światowej piłki musi, przynajmniej na papierze straszyć.

Kolumbia udowodniła na poprzednim Mundialu, że może być rywalem bardzo trudnym do pokonania, o czym przekonali się gospodarze turnieju, Brazylia.

Swoją klasę piłkarze z Ameryki Południowej pokazali również w ostatnich starciach towarzyskich. Między innymi jeden z faworytów MŚ 2018, czyli Francja przekonała się o tym na własnym boisku, kiedy po prowadzeniu 2:0, przegrali ostatecznie z Kolumbią 2:3.

Jeśli Polacy w swoich meczach na Mistrzostwach Świata zagrają na dobrym poziomie, to całkiem możliwe, że starcie z Kolumbią będzie meczem o pierwsze miejsce w naszej grupie.

Ten mecz Polaków, to jedyne starcie na MŚ 2018, w którym – według bukmacherów – to nasi rywale, a nie my, będą faworytem.

Kurs na wygraną Polaków wynosi 2.8, podczas gdy na Kolumbię 2.6 co nie stanowi wielkiej dysproporcji.

Mecz przeciwko Kolumbii rozegramy 24 czerwca o godzinie 20:00.

Polska – Japonia – mecz pułapka

Według bukmacherów w meczu z Japonią, które będzie trzecim meczem w fazie grupowej, Polska jest najbardziej zdecydowanym faworytem spośród wszystkich tych spotkań.

Kurs na wygraną Polaków wynosi 1.9, podczas gdy na triumf naszych rywali zaoferowano kurs 4.1.

Pod względem umiejętności piłkarskich, Polacy na pewno lepiej prezentują się od Japończyków, ale trzeba pamiętać, że to są jednak Mistrzostwa Świata, a to starcie będzie być może meczem o wszystko zarówno dla jednych, jak i drugich.

Nie można oczywiście wykluczyć takiego scenariusza, w którym po pierwszych dwóch meczach Polacy mogą być już pewni awansu, jak i jego braku.

Trudno zatem już teraz wyrokować jak może ułożyć się nasz trzeci mecz na Mundialu w Rosji, ale bez wątpienia Adam Nawałka musi się przygotować na to, że będzie w nim trzeba walczyć o zwycięstwo.

Mecz przeciwko Japonii rozegramy 28 czerwca o godzinie 16:00.

system bukmacherski na Mistrzostwa Świata 2018

Mecze Polaków na Mistrzostwach Świata 2018: co nas czeka w fazie grupowej

Wydaje się, że największym przekleństwem meczy Polaków na MŚ 2018 jest egzotyczność naszych rywali.

Drużyny z Afryki to ogromna siła fizyczna, świetne wybieganie ale też dziurawa defensywa i nienajlepsze podporządkowanie się założeniom taktycznym.

Zespoły z Ameryki Południowej słyną z technicznej i ofensywnej piłki, choć taka drużyna jak Kolumbia potrafi zaskoczyć twardą defensywą.

Starcia z rywalami z Azji mogą być jeszcze bardziej zaskakujące, gdyż takie drużyny jak Japonia są dobrze zorganizowane taktycznie, potrafią grać technicznie a z uwagi na to, iż rzadko kiedy uważani są za faworytów, mogą nastawić się na grę z kontrataku.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.