Niskie kursy nie pozwolą Ci ograć bukmachera. Oto 5 powodów!

niskie kursy zakłady bukmacherskie

Niskie kursy są przekleństwem dla każdego kto pragnie zarobić na zakładach bukmacherskich. Najbardziej cierpią na nich niedoświadczeni gracze, którzy w grze na tak zwanych “pewniaków” widzą szansę i nadzieję na ogranie bukmachera. W rzeczywistości okazuje się jednak, że stawiając zakłady na niskie kursy można tylko i wyłącznie się zdenerwować i potargać kolejny kupon. Sprawdź dlaczego nie opłaca się grać typów z niskimi kursami.

Niskie kursy: zawsze coś “nie siądzie”

Myli się ten kto uważa, że niskie kursy “gwarantują” większe szanse na trafienie dużej ilości zakładów. Wystarczy rzucić okiem na ostatnie wyniki dowolnej ligi by zobaczyć ile razy typy bukmacherskie o niskich kursach “nie siadały”. Zapewne sam wielokrotnie doświadczyłeś tego, że “pewniaki” o kursach 1.6, 1.4, 1.2 czy nawet 1.05 jednak nie wygrywały, a Ty traciłeś pieniądze.

W zakładach bukmacherskich nie istnieje coś takiego jak “pewny typ”. Nawet zakład o kursie 1.01 może okazać się przegrany, ponieważ sport jest nieprzewidywalny, a najlepsza drużyna może potknąć się w starciu ze znacznie słabszym rywalem.

Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że postawisz kilka czy kilkanaście “pewniaków” po niskich kursach i żadna z wielkich drużyn nie zawiedzie. Każdy kiedyś traci bowiem punkty i nieważne czy jest to Barcelona, Real, Chelsea, Juventus, PSG czy Bayern Monachium.

Niskie kursy na popularne drużyny

Najczęściej niskie kursy (a właściwie zaniżone) wystawiane są przez bukmacherów na najbardziej popularne drużyny. Mecze takich drużyn jak Barca, Real, PSG, Bayern, Chelsea czy Juventus obstawiane są przez multum graczy. Większość z nich uważa te drużyny niemal za nieomylne. Z racji tego, że tak klasowe zespoły wygrywają większość swoich spotkań, oferowane kursy muszą być niskie.

Nie byłoby jednak w tym aż tak dużego problemu gdyby kursy były niskie, ale nie zaniżone, a z takim problemem w przypadku tych drużyn mamy do czynienia.

Niskie kursy nie mają “value”

Zaniżone kursy to takie typy, które nie mają wartości (z angielskiego value). Co to oznacza dla Ciebie? Otóż w skrócie rzecz biorąc, że przy regularnej grze w długofalowym ujęciu, tego rodzaju typy bukmacherskie, nie pozwolą Ci zarobić pieniędzy. Ale dlaczego?

Otóż wartość typu określa się mnożąc oferowany kurs przez prawdopodobieństwo trafienia, co określa równanie:

prawdopodobieństwo * kurs > 1

Jeśli wynik mnożenia jest:

  • większy niż 1 to masz do czynienia z wartościowym typem
  • mniejszy niż 1 to masz do czynienia z niewartościowym typem

Im wartość jest większa od 1, tym bardziej wartościowy typ. Im mniejsza od 1, tym ta wartość spada.

Nie oznacza to jednak, że typ z wartością 1.96 “na pewno siądzie”, a z wartością “0.54” nie. Każdy typ ma szansę okazać się trafionym.

Wartość typu prezentuje Twoje szanse na to by zarabiać pieniądze w długofalowym ujęciu. Jak uzmysłowić sobie to najprościej? Załóżmy, że stawiasz typ na mecz Real Madryt – Getafe na zwycięstwo gospodarzy z prawdopodobieństwem trafienia 90%.

  • jeśli kurs na takie spotkanie wynosiłby 1.05 to prawdopodobnie w ten sposób nie zarobisz pieniędzy gdyż Real kiedyś przegra, a wysokość kursu nie pozwala wypracować odpowiedniej zaliczki zysków by pokryć wysokość strat
  • gdyby jednak oferowany kurs przy takim prawdopodobieństwie wynosił powiedzmy 1.5, to Twoje szanse na zarobki byłyby większe, gdyż stawiałbyś wartościowe typy (takie które mają na tyle dużą skuteczność trafień przy oferowanym kursie, że pozwalają więcej zarabiać niż tracić)

Problemem niskich kursów jest fakt, że takie typy najczęściej mają bardzo niską wartość, przez co nie jesteś w stanie nadrobić ewentualnych strat, wcześniejszymi wygranymi.

Aby zarabiać na niskich kursach musisz być nieomylny

Przy kursach rzędu 1.1, 1.2 czy nawet 1.5 musiałbyś popisać się bardzo dużą skutecznością zawieranych zakładów bukmacherskich. Popatrz:

  • jeśli średnia wartość Twojego kursu wynosi 1.1 to przy trafieniu 9 na 10 typów, wychodzisz maksymalnie na zero
  • nawet jeśli wartość Twojego średniego kursu trafionych zakładów wyniesie 1.5 co wcale nie jest wyjątkowo niskim kursem, to skuteczność Twoich typów wynieść musi 66.66% by maksymalnie wyjść na zero. 

I teraz odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś w stanie typować z 66% skutecznością typy po kursie 1.5? I pamiętaj, że w takim scenariuszu wychodzisz “dopiero na zero”. A gdzie Twój zarobek? Czy wobec takiej wiedzy, dalej twierdzisz, że warto grać niskie kursy?

Niskie kursy wymagają ogromnego kapitału na zakłady

Teoretycznie nawet gra na niskie kursy mogłaby przynosić zyski, szczególnie gdybyś w swojej grze zastosował odpowiednie stawkowanie, bez którego w zakładach ani rusz. Teoretycznie, bowiem w przypadku kursów rzędu 1.1, 1.2 czy nawet 1.5, ilość wymaganego kapitału byłaby ogromna. Wyobrażasz sobie z jak gigantycznym przyrostem stawek mielibyśmy do czynienia np. podczas gry na progresję?

O niebo korzystniej jest grać systemem bukmacherskim na wysokie kursy i powodów ku temu jest wiele co możesz zresztą uświadomić sobie w artykule “Wysokie kursy na zakładach bukmacherskich, to szansa żeby zarobić”.

Różnica między kursami niskimi a wysokimi jeśli chodzi o częstotliwość trafiania wcale nie musi być duża, natomiast w odniesieniu do wysokości wygranych, szybko możesz poczuć co bardziej warto obstawiać.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.