Systemy bukmacherskie, które są warte Twojej uwagi

najlepsze systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie można sobie utożsamiać z taktyką jaką przyjmuje drużyna piłkarska, by pokonać przeciwnika. Z tą jednak różnicą, że Twoim przeciwnikiem jest bukmacher, a Ty zamiast wygrać mecz, chcesz zarobić pieniądze. Które systemy bukmacherskie są najlepsze i dochodowe? Na co zwrócić uwagę wybierając swój system, a także jak go ocenić?

Czym są systemy bukmacherskie?

Najłatwiej porównać systemy bukmacherskie do sposobu gry, obstawiania kuponów. Błędnym krokiem jest jednak rozumienie systemu jako tylko sposobu dobierania stawki lub tylko wybierania typów jakie należy grać. A niestety jest to dość powszechna praktyka.

Większość systemów bukmacherskich opiera się o mniej lub bardziej skomplikowane wyliczenia matematyczne, które pozwalają tak dobierać stawki by zmaksymalizować zyski (a także uniemożliwić osiągnięcie straty). Ten kto jednak zawiera powodzenie gry systemom opierających się wyłącznie o dobór stawek, nie może być pewien zarobku.

Popularne systemy bukmacherskie, które nie mają “tego czegoś”

Labourche, D’Alembert, Fibonacci to tylko niektóre nazwy systemów powszechnie uważane za systemy bukmacherskie, którymi de facto nie są. Dlaczego?

Otóż nie można nazywać systemem bukmacherskim sposobu dobierania stawki, a tym właśnie są wspomniane systemy. Jedyne co one sugerują to sposób dobierania stawki do kolejnych zakładów (tak by wyjść na plus, tak by zmniejszyć ryzyko bankructwa). Jednak czy tego właśnie szukasz chcąc ograć bukmachera? Nie. Wciąż brakuje w nich konkretnych wskazówek jakie typy należy stawiać.

Systemy bukmacherskie, którymi warto grać

Systemami bukmacherskimi, którym warto przyjrzeć się bliżej są te sposoby, które odpowiadają na dwa zasadnicze i najważniejsze pytania:

  • jak mam dobierać stawki do kolejnych zakładów
  • jakie typy mam stawiać na swoich zakładach

Tylko te poradniki, które zawierają te dwa elementy można nazywać systemami bukmacherskimi i tylko te warto wziąć pod uwagę kiedy szukasz porad jak zarobić na zakładach sportowych. Przykładem takiego sposobu obstawiania jest mój system bukmacherski na wysokie kursy, który nauczy Cię co stawiać i za ile to robić by maksymalizować zyski i minimalizować szanse strat.

System bukmacherski to zbiór zasad dotyczący sposobu dobierania stawek oraz selekcjonowania typów do zakładów. Najbardziej dochodowe systemy opierają swe idee o grę na wysokie kursy.

Jak oceniać poszczególne systemy bukmacherskie

Co jeśli znalazłeś pewien system, ale nie potrafisz określić czy rzeczywiście warto nim grać? Otóż powstrzymaj się przed grą “na poważne pieniądze”, gdyż pośpiech nie jest dobrym doradcą, a pieniądze jest łatwo stracić. Najprościej jest przetestować efekty gry określonym systemem w małej skali. Możesz to zrobić tak:

  • graj na minimalne stawki
  • graj “na brudno” w zeszycie lub arkuszu kalkulacyjnym

Już po kilkunastu dniach (a jeszcze lepiej tygodniach) będziesz w stanie określi czy dany system na bukmachera naprawdę przynosi (Tobie) zyski. Grając na minimalne stawki nie ryzykujesz utraty wielkich pieniędzy, a jeśli przekonasz się, że system działa – zawsze możesz w dowolnym momencie je zwiększyć.

Pozbawione ryzyka utraty jakichkolwiek pieniędzy jest przetestowanie systemu “na brudno”, ale musisz wiedzieć, że w takim scenariuszu nie biorą udziału emocje, które zawsze wpływają na ostateczny wynik finansowy. Ponadto możesz nie przykładać się do analizy typów jak należy, co również może spowodować przekłamanie wyników.

Na co zwrócić uwagę analizując systemy bukmacherskie

Nawet dobry i dochodowy system bukmacherski nie musi być trafnym wyborem (dla Ciebie). Dlaczego? Otóż, niektóre systemy obstawiania meczy opierają się np. o grę na zakłady na żywo. To rodzi obowiązek posiadania multum wolnego czasu, tak by w ściśle określonym momencie zagrać konkretny zakład. W przeciwnym razie, system nie przyniesie zysku.

Zastanów się zatem czy grając określonym systemem, będziesz w stanie realizować jego podstawowe założenia? Czy faktycznie masz na tyle czasu by grać zakłady na żywo, czy będziesz w stanie odpowiednio szybko reagować.

Innym kryterium doboru systemu dla Ciebie może być konieczny do posiadania kapitał na grę. Istnieją systemy bukmacherskie, które są bardzo pewne i przynoszą spore zyski, ale budżet wymagany na realizację ich gry jest ogromny, na co mało kto może sobie pozwolić.

Jakie są najlepsze systemy bukmacherskie?

To proste: te najbardziej dochodowe, nastawione na duże wygrane i małe stawki. Ponad 90% grających nie dysponuje dużym budżetem, który można by liczyć w dziesiątki tysięcy złotych. To z miejsca dyskwalifikuje większość profesjonalnych systemów bukmacherskich, które opierają się o grę na duże pieniądze.

Jeśli  i Ty nie dysponujesz budżetem liczącym pięć zer, to musisz skupić się na grze systemem, który nie wymaga dużego kapitału, a gra możliwa jest nawet wtedy gdy posiadasz tylko kilkadziesiąt złotych. Będzie idealnie jeśli taki system pozwoli Ci liczyć na wysokie wygrane, a także nie będzie wymagał dużej ilości wolnego czasu.

 

Co dają systemy bukmacherskie

Maksymalizacja potencjalnych zysków, a także dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa kapitału to nie jedyne korzyści jakie niosą ze sobą systemy bukmacherskie. Być może fakt ten zostanie pominięty przez większość osób, ale systemy pozwalają również wyeliminować jeden z najpoważniejszych błędów grających u bukmachera ludzi…

Zasadniczym problemem obstawiających zakłady bukmacherskie są emocje. To one są złym doradcą, który powoduje, że stawiamy nieprzemyślane zakłady po zdecydowanie zbyt wysokich stawkach, chcąc jak najszybciej wygrać (odegrać się).

Gdy stosujesz systemy bukmacherskie masz (lub przynajmniej powinieneś mieć pewność), że odrzucisz swoje osobiste preferencje czy przeczucie typu widzimisię. Usunięcie ze swojej gry na zakładach subiektywnych odczuć “bo tak mi się wydaje” pozwala całkowicie wyeliminować lub znacząco ograniczyć stawianie głupich zakładów po zdecydowanie zbyt niskich kursach, za zdecydowanie zbyt duże stawki.

Kiedy stosujesz system, grasz jak maszyna. Odgórnie jesteś świadomy jakie typy, za jakie stawki masz postawić. A to już pierwszy i bardzo poważny krok do tego by ograć bukmachera.

Bez systemów bukmacherskich, nie zarobisz

W obliczu istnienia takich przeszkód jak: marża bukmachera, udział emocji w grze, nieprzewidywalność sportu i multum innych czynników, trudno wyobrazić sobie by możliwe było zarabianie na zakładach bukmacherskich bez udziału systemu. Ten kto na poważnie myśli o uczynieniu z tego, źródła konkretnego zarobku, musi posiadać strategię (system) gry.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.