Value Bet czyli wartościowe zakłady bukmacherskie

value bet wartościowe zakłady

Wielu twierdzi, że value bety (wartościowe zakłady) to przepustka do zarabiania na bukmacherce. Ten kto chce ograć bukmachera i zarobić w ten sposób pieniądze, powinien wiedzieć czym jest value bet, jak sprawdzić wartość typu i skąd takie typy bukmacherskie brać. W tym artykule postaram się wytłumaczyć wszystko na temat wartościowych zakładów bukmacherskich.

Value Bet: definicja, co to jest

Co to jest value bet? Z polskiego wartościowy typ. W teorii oznacza typ, którego prawdopodobieństwo trafienia przyrównane do kursu jest na tyle wysokie, by warto było go postawić.

W praktyce value bet, oznacza taki zakład bukmacherski, który warto postawić ze względu na stosunek szans trafienia do oferowanego kursu. Przykładem value bet byłby typ na Real Madryt w spotkaniu z Getafe po kursie 2.0.

Oczywiście, powyższy przykład jest “nieco” oderwany od rzeczywistości, gdyż ciężko jest znaleźć taki typ, po takim kursie, ale dzięki temu zrozumiałeś czym jest value bet. Jak widzisz są to typy, które warto postawić, ale ich znalezienie jest nieco trudniejsze, gdyż:

  • bukmacherzy nie popełniają tak wyraźnych błędów
  • możesz pomylić się w określeniu szans drużyny

Jak ocenić wartość typu, czyli jak sprawdzić value bet

Co ma szansa drużyny do określenia wartości typu? Ano bardzo dużo, gdyż typ jest wartościowy (mowa o value bet) wtedy gdy:

  • prawdopodobieństwo trafienia * oferowany kurs > 1

Im wartość tego działania (mnożenia) jest większa od 1, tym większa wartość typu. W praktyce głównym problemem w ocenie wartościowości typu jest wyliczenie prawdopodobieństwa, gdyż jak ocenić na ile % Real ma szansę wygrać
z Getafe?!

Które typy to value bet i skąd je wziąć?

Wartościowymi typami bukmacherskimi nazwiemy zatem takie, przy których prawdopodobieństwo mnożone przez oferowany kurs da wynik większy od jeden. Czy to oznacza, że gdy wynik tego działania będzie większy od 1 na pewno zarobisz pieniądze na zakładach, a typ okaże się trafiony?

Otóż nie. Nawet typ z wartością 0.01 (skrajnie niewartościowy) może okazać się trafiony, a typ z wartością 2.5 (bardzo wartościowy) może okazać się przegrany.

Jaki jest zatem sens stawiana i szukania value bet?

Otóż jeśli chcesz zarabiać na zakładach nie możesz patrzeć przez pryzmat jednego czy nawet kilku (nie)trafionych zakładów. W wartościowych typach rozchodzi się o to, że stawiając je możesz liczyć na zarabianie pieniędzy w długim przedziale czasowym.

Inaczej mówiąc, stawiając value możesz mieć nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku zarobisz na zakładach, gdyż stosunek prawdopodobieństwa (a w konsekwencji częstotliwości trafień) co do kursu (a w konsekwencji wysokości wygranych), pozwoli Ci wyjść na plus.

Dzięki value bet możesz zarabiać na zakładach

Dzięki wartościowym zakładom możesz zarabiać na bukmacherce. Główną trudnością w tego typu grze jest odnalezienie samych typów, które mają wartość. Przeszkodą może okazywać się również błędne wyliczenie prawdopodobieństwa trafienia (wg które typ będzie value, a w rzeczywistości tak nie będzie). Zawsze możesz pomyśleć o grze moim systemem bukmacherskim, który opiera się właśnie o takie typy. Grasz małymi stawkami na bardzo wysokie kursy, o dużych szansach trafienia.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.