Czy zakład handicap pozwoli Ci zarobić na zakładach bukmacherskich?

zakład handicap kiedy warto grać

Zakład handicap jest jednym z rodzajów zakładów oferowanych przez każdego bukmachera, w szczególności na mecze piłki nożnej. Na czym polega obstawianie handicapu, jak rozstrzygane są kupony i wreszcie czy warto grać handicap postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Na czym polega zakład handicap?

Zakład handicap (możesz rozpoznać go najczęściej dzięki takim informacjom jak np. (-1) czy (-2)) jest rodzajem zakładu, który polega na tym, że od końcowego wyniku meczu piłki nożnej odejmuje się bramkę (-1), bramki (-2), (-3) itd. lub bramki wybranej drużynie dodaje (+1), (+2), (+3) itd.

Dla graczy, którzy nie mieli do tej pory styczności z grą na handicap, taki zapis może rodzić pewne wątpliwości, na czym to wszystko polega. Dla zobrazowania jak wygląda handicap w praktyce posłużymy się przykładem meczu Manchester City – Chelsea Londyn.

  • Zakład A: Kurs na Manchester City wynosi 2.1.
  • Zakład B (handicap) Kurs na Manchester City (-1) wynosi 3.5 -> tym samym zakładem będzie postawienie “1” w zakładzie na Manchester City – Chelsea Londyn (+1)

Jeżeli:

  • mecz zakończy się wynikiem 2:1 to zakład A zostanie rozstrzygnięty jako wygrany, ale zakład B z handicapem jako przegrany
  • mecz zakończy się co najmniej dwubramkowym zwycięstwem Manchesteru City (np. 2:0, 3:1) to zarówno zakład A jak i B zostaną rozstrzygnięte jako wygrane

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zapis “Manchester City (-1) lub Chelsea Londyn (+1)” oznaczają odpowiednio, że od końcowego wyniku Manchesterowi City odejmuje się jedną bramkę lub Chelsea Londyn jedną bramkę się dodaje. I to właśnie jest zakład na handicap.

Czym różni się zakład handicap od zwykłego zakładu?

Jak widać na powyższym przykładzie, różnica między zwykłym zakładem (A) a tym na handicap (B) jest kolosalna. Po pierwsze od końcowego wyniku odejmuje się (lub dodaje) bramkę jednej z drużyn. Bardzo ważna jest również różnica kursów pomiędzy poszczególnymi zakładami.

Musisz pamiętać, że stawianie na handicap to znacznie większe ryzyko i zmniejszenie prawdopodobieństwa trafienia. Jeśli chcesz wygrać taki zakład, musisz być przekonany, że wskazana przez Ciebie drużyna wygra różnicą co najmniej dwóch goli.

Zakład handicap to szansa na wyższy kurs

Powyższy przykład ukazał nam, że godząc się na mniejsze prawdopodobieństwo trafienia (np. stawiając na Manchester City (-1)) uzyskujesz u bukmachera wyższy kurs. Różnice najczęściej są bardzo mocno zauważalne i często wynoszą około 180% wartości kursu “podstawowego”.

Nad zakładem z handicapem warto zastanowić się wtedy, kiedy przewidujesz wysokie zwycięstwo jednej z drużyn. Zapewne jesteś w stanie bez problemu wymienić kilka drużyn, które często na swoim boisku potrafią rozgromić rywala – i wcale nie muszą to być “potentaci” tacy jak City, Barcelona czy Bayern Monachium. Czasami warto pomyśleć o drużynach środka tabeli, które u siebie grają wyśmienicie, a kursy na nie są zazwyczaj dużo wyższe.

Czy warto obstawiać na handicap w piłce nożnej?

Na pewno, zakład na handicapem jest sposobem na grę na wysokie kursy. Chociaż mój system bukmacherski z wysokimi kursami opiera się na innych typach, to trzeba uczciwie przyznać, że grą na handicapy można zarabiać pieniądze. Trzeba jednak mieć nosa co do wyników i szans poszczególnych drużyn na wysokie zwycięstwo. Jeśli jesteś w stanie dokładnie przeanalizować formę zespołów i wychwycić te, które w najbliższych meczach mogą pokusić się o zwycięstwo, to gra na handicapy może być dla Ciebie naprawdę ciekawa i dochodowa.

Tagged under:

1 Comment

  • Dawid J. Odpowiedz

    Szczerze mówiąc rzadko gramy z handicapem, staram się obstawiać na czysto. Różnie bywa z tymi zarobkami, ale ogólnie myślę że jestem na plus ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.