Zakłady bukmacherskie AKO: na czym polegają, zalety i wady

Zakłady bukmacherskie AKO mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Podczas gdy większość osób twierdzi, że stawianie zakładów akumulowanych mija się z celem, inni mogą wykorzystać ten rodzaj zakładów do gry bardzo ciekawym systemem bukmacherskim. Jakie są zalety, wady zakładów AKO i czy obstawiając w ten sposób można zarobić pieniądze u bukmachera?

Czym są zakłady bukmacherskie AKO?

Zakłady bukmacherskie AKO (inaczej zwane akumulowanymi) to rodzaj zakładów z bukmacherem, w których na jednym kuponie znajdują się co najmniej dwa zdarzenia. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Zakłady akumulowane często mają odgórny limit maksymalnej ilości zdarzeń na jednym kuponie i w zależności od bukmachera może się on różnić (często są to maksymalnie 32 zdarzenia). W takim wypadku i tak może nie mieć to znaczenia, bowiem przy 32 zdarzeniach łatwo (nawet przy niskie stawce) osiągnąć maksymalną, dozwoloną wygraną na pojedynczym kuponie.

Aby zakład bukmacherski AKO został rozliczony jako wygrany, obstawiający musi trafić wszystkie zdarzenia, czyli poprawnie obstawić wszystko co znajdzie się na kuponie. Jakakolwiek pomyłka, choćby pojedyncza, powoduje, że kupon jest przegrany.

Oto przykład zakładu akumulowanego:

wysoka wygrana na zakładach bukmacherskich

Jak wyliczany jest kurs ogólny w zakładach AKO?

Atutem obstawiania zakładów AKO jest możliwość osiągnięcia bardzo wysokie kursu, nawet przy kilku zdarzeniach. Jak jest wyliczany kurs ogólny zakładów AKO? Bardzo prosto. Aby go obliczyć wystarczy pomnożyć przez siebie wszystkie znajdujące się na kuponie kursy.

Jeśli więc postawisz kupon składający się z 4 zakładów:

  • Manchester City – Manchester United 1 po kursie 2.05
  • Barcelona – Atletico Madryt 1 po kursie 1.5
  • Inter – AC Milan X po kursie 3.5
  • CSKA Moskwa – Spartak Moskwa 2 po kursie 5.7

To w takim wypadku kurs ogólny AKO wyniesie 61,34, bowiem 2.05*1.5*3.5*5.7 = 61,34.

Jakie mają zalety zakłady bukmacherskie AKO?

Już na pierwszy rzut oka widać jaki jest największy atut zakładów bukmacherskich AKO:

  • możliwość osiągnięcia bardzo wysokich kursów
  • szansa na duże wygrane przy minimalnych stawkach

Jakie są wady zakładów akumulowanych (AKO)?

Również w powyższym przykładzie łatwo dostrzec największe zmartwienie zakładów akumulowanych:

  • konieczność trafienia wszystkich typów

Jest to główna, właściwie jedyna i najpoważniejsza wada zakładów AKO.

Czy warto obstawiać zakłady AKO (akumulowane)?

Zakłady bukmacherskie AKO mają grono zwolenników, jak i przeciwników, którzy nie wierzą, że w ten sposób można zarobić na zakładach bukmacherskich. To jednak nie jest zbyt przemyślana teoria. Dlaczego?

Otóż wiele zależy od:

  • ostatecznej skuteczności typowań
  • ilości typów na zakładzie AKO

Czym innym jest zakład AKO na 16 zdarzeń, czym innym jest zakład AKO na 2 zdarzenia. Jak możesz się przekonać mój system bukmacherski na wysokie kursy udowadnia, że grając zakłady AKO na 2 zdarzenia, jesteś w stanie osiągnąć ogromne wygrane, a Twój budżet na grę wcale nie musi być ogromny. Przy niskich stawkach i zaskakująco dużej skuteczności, możesz zarabiać na zakładach bukmacherskich.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.